Pohodlné kožené boty z Českého Ráje

08.02.2021

Tak už vyrábíme i boty do civilu. Opravdu. Ne jen takové, které se tak dají nosit, ale takové které jsou na to myšlené :D Při výrobě historické obuvi se jeden dozví kolik kdo má problémů sehnat správně padnoucí botu, jak mu přijde, že má ty nohy vlastně moc široké, a že to není možný, a že se teď všechno vlastně vyrábí malé a úzké a jak je problém si v obchodě vybrat. 

I naše rodina je z rodu širokonožců, a i proto jsme už před poměrně dávnou dobou pořídili řadu širokých kopyt na výrobu civilních, širokých a pohodlných bot. Že se na samotnou výrobu dostalo asi až po deseti letech co je máme doma, je trochu jiná historie, ale už se na ně dostalo, a můžou se dostat i k vám. Ty v úvodní fotce jsou ty naše osobní, ty na následující fotce jsou první co šly "ven".

Zatím poslední, a rozhodně zajímavou zakázkou z tohoto žánru byly dva páry bot pro dva bratry, a jak už to u takových bratrů bývá, jsou každé úplně jiné :) Za polobotky pak musíme určitě poděkovat našim dobrým andělům ze středních Čech, díky kterým se nám zásoba obuvnických kopyt rozrostla o klasičtější tvary. V tomto případě tedy bylo potřeba je rozšířit asi o centimetr, ale už by v nich mělo být jako v bavlnce.

V současnou chvíli jsme otevřeni výrobě dalších typů v rámci našich technologických možností, nutná je ale osobní konzultace abychom mohli vzít míry. Stejně jako u historické obuvi je pro nás správná velikost důležitá pro spokojenost na obou stranách. Pokud byste chtěli vlastní pár z naší produkce, neváhejte si zajednat zkoušku třeba pomocí kontaktního formuláře na konci tohoto článku.

Boty vyrábíme v naší dílně ve Skalanech, kousek od Turnova, uprostřed Českého ráje za pomoci historických šicích strojů a tradičních technik. Standardní je pro nás flexiblové šití, které se dá snadno opravit a dává tak naději na dlouhá léta spokojeného používání a snadnou možnost oprav v případě potřeby. Na svršky používáme v Čechách vyráběnou třísločiněnou hovězí useň, na podšívky pak kozinku.