O nás

Zakladatelem naší rodinné firmy je Jaroslav Klacek Obročník. V osmdesátých letech se živil výrobou sedel. Po sametové revoluci pak založil firmu Dobra, pojmenovanou po své manželce Dobromile. Přes výrobu opasků pro armádu a policii české republiky a výrobu kožené galanterie se spolu postupně dostali zpět k menší řemeslné výrobě.

Na trzích v Německu pak potkali skupinu oživlé historie z Kolína nad Rýnem a začalo pro nás období ranného středověku. Od roku 1995 zpět ve dvou začali vyrábět historickou obuv a doplňky. Z tohoto období pochází největší serie tepaných pochev na nože, meče a saxy, které doteď zdobí jejich majitele.

V roce 2015 jsme firmu převzali my - Jana Skalská Obročníková a Pavel Skalský a rodiče už se věnují hlavně provozu ubytování na statku u Obročníků a 3D lukostřelnici. V duchu rodinné tradice pokračujeme s výrobou historické obuvi pro ranný středověk, ale vzhledem k zájmu i o pozdější období jsme se rozvinuli i o produkty pro 14. a 15. století.

Po celou dobu naší historie vyrábíme i koženou galanterii pro denní nošení. Naše produkty jsou z větší části zdobené historickými motivy. Motivy lisujeme i ručně tepeme.


Naši dílnu najdete na adrese Skalany 25, 51101 Turnov. Po domluvě emailem, nebo telefonicky vás rádi uvítáme a předvedeme naše zboží osobně.