O nás

Zakladatelem naší rodinné firmy je Jaroslav Klacek Obročník. Od konce sedmdesátých let se živil výrobou sedel. Při uvolnění režimu na jaře 1989 pak založil firmu Dobra, pojmenovanou po své manželce Dobromile. Koncem roku 1992 získal zakázku na výrobu opasků pro policii české republiky, a proto firmu rozšiřuje o společníka a další zaměstnance.

Na trzích v Německu okolo roku 1995 potkali skupinu oživlé historie z Kolína nad Rýnem a začalo pro nás období ranného středověku. Od roku 1998 zpět ve dvou začali vyrábět historickou obuv a doplňky. Z tohoto období pochází největší serie tepaných pochev na nože, meče a saxy, které doteď zdobí jejich majitele.

V roce 2015 jsme firmu převzali my - Jana Skalská Obročníková a Pavel Skalský a rodiče už se věnují hlavně provozu ubytování na statku u Obročníků a 3D lukostřelnici. V duchu rodinné tradice pokračujeme s výrobou historické obuvi pro ranný středověk, ale vzhledem k zájmu i o pozdější období jsme se rozvinuli i o produkty pro 14. a 15. století.

Po celou dobu naší historie vyrábíme i koženou galanterii pro denní nošení. Naše produkty jsou z větší části zdobené historickými motivy. Motivy lisujeme i ručně tepeme.


Naši dílnu najdete na adrese Skalany 25, 51101 Turnov. Po domluvě emailem, nebo telefonicky vás rádi uvítáme a předvedeme naše zboží osobně.