Rámový měšec podle originálu z Dordrechtu

Vyprodáno sleva

Datace 15. - poč. 16. století

Taška s metalickým rámem tvořená jako replika k ověření vlastní výzkumné práce v Dordrechtském depozitáři a jako věc k prezentaci k výzkumu publikovanému odbornému článku. Více o procesu výzkumu i výroby se můžete dočíst v samostatném blogovém příspěvku zde.

Taška je tvořena dvěma měšci zavěšenými zády k sobě na dvou kovových rámečcích, které jsou propojeny ve svém středu obrtlíkem. Obrtlík je určen k závěsu tašky na opasek.

Taška byla necelý rok převážena a prezentována, proto může nést známky lehkého opotřebení od manipulace. Proto je prodávána za sníženou cenu.

Celý výrobek je vytvořen z třísločiněné hovězí usně podšité zámišovou jelenicí tak, jak byl s nejvyšší pravděpodobností vyroben originál. Provedení a rozměry stehů i dílců jsou tak, jako jsou znatelné na dochovaném originálu. Měšce jsou šity hedvábou nití dobovou technologií (tenkým šídlem a nití připevněnou na kančí štětinu). Stahovací šňůrka vnitřního přídavného měšečku je z hedvábí a ručně vyrobena dobovou technikou pletení na prstech (fingerloop braiding). Rám byl upraven tak, aby odpovídal dochovanému tvaru usňových částí tašky.

Celková výška tašky: 23cm

Celková šířka: 16,6cm

Otvor větší kapsy šířka 13,5cm

Otvor menší kapsy šířka 12cm

Šířka závěsného očka 1,5cm

9 500,00 Kč 12 500,00 Kč