Větší středověký měšec z Wroclavi

Vyprodáno Sleva

datováno do 2.poloviny 13. století až 14. století (Konczewska 2010)

Měšec je inspirován rozměry, zdobením a způsobem zavírání nálezem z polské Wroclavi, Originál je ale ještě zdoben kovovými pozamenty v řadách, které jistě celému kusu dodají na efektu. Hrany mají dodatečné dvě řady šití vedle hlavního spoje. Tyto stopy šití po důkladném zkoumání nálezů pravděpodobně zaručují založení prvního skladu stahování a dodávají celému měšci upravenější vzhled a zaručují snažší manipulaci. Tak jako mnoho dalších soudobých nálezů se tento měšec zavírá pomocí dvou proti sobě jdoucích řemínků přišitých na horním okraji.

Ve spodní části originálního měšce je na jedné straně rozšiřující se řemínek s otvory a ve stejné úrovni velký otvor ve středu měšce i na druhém okraji. Analogií z ze Schleswiku a Greifswaldu jsme je ale interpretovali jako kožené střapce, což by odpovídalo i dobovému vkusu zdobení například i u textilních kusů.

Výrobek je zpracován ručním šitím lněnou dratví z třísločiněné kozí usně a řemínků z hovězí třísločiněné usně 1:1 k předpokládané originální velikosti

Výška 23cm

Šířka 14,5cm

Délka řemínku cca  21 cm

1 200,00 Kč 1 600,00 Kč